75
edits
Line 19: | Line 19: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!colspan=" | !colspan="4" style="width:540px"|Reputation ranks | ||
|- | |- | ||
!scope="col"|Emblem!!scope="col"|Rank!!scope="col"|Points | !scope="col" style="width:135px"|Emblem!!scope="col" style="width:135px"|Rank!!scope="col" style="width:135px"|Total Points!!scope="col" style="width:135px"|Points To Next Rank | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Guardian_III.png|75px]]<br/>Guardian | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Guardian_III.png|75px]]<br/>Guardian | ||
|Guardian I||0 | |Guardian I || 0 || 50 | ||
|- | |- | ||
|Guardian II||50 | |Guardian II || 50 || 50 | ||
|- | |- | ||
|Guardian III||100 | |Guardian III || 100 || 150 | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Brave_III.png|75px]]<br/>Brave | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Brave_III.png|75px]]<br/>Brave | ||
|Brave I||250 | |Brave I || 250 || 250 | ||
|- | |- | ||
|Brave II||500 | |Brave II || 500 || 450 | ||
|- | |- | ||
|Brave III||950 | |Brave III || 950 || 600 | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Heroic_III.png|75px]]<br/>Heroic | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Heroic_III.png|75px]]<br/>Heroic | ||
|Heroic I||1,550 | |Heroic I || 1,550 || 375 | ||
|- | |- | ||
|Heroic II||1,925 | |Heroic II || 1,925 || 600 | ||
|- | |- | ||
|Heroic III||2,525 | |Heroic III || 2,525 || 825 | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Fabled_III.png|75px]]<br/>Fabled | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Fabled_III.png|75px]]<br/>Fabled | ||
|Fabled I||3,350 | |Fabled I || 3,350 || 525 | ||
|- | |- | ||
|Fabled II||3,875 | |Fabled II || 3,875 || 775 | ||
|- | |- | ||
|Fabled III||4,650 | |Fabled III || 4,650 || 1,050 | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Mythic_III.png|75px]]<br/>Mythic | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Mythic_III.png|75px]]<br/>Mythic | ||
|Mythic I||5,700 | |Mythic I || 5,700 || 750 | ||
|- | |- | ||
|Mythic II||6,450 | |Mythic II || 6,450 || 1,075 | ||
|- | |- | ||
|Mythic III||7,525 | |Mythic III || 7,525 || 1,475 | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Legend.png|75px]]<br/>Legend | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Legend.png|75px]]<br/>Legend | ||
|Legend||9,000 | |Legend || 9,000 || 1,000 | ||
|- | |||
|Legend (max) || 10,000 || N/A | |||
|} | |} | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!colspan=" | !colspan="3" style="width:540px"|Rank Emblems!!colspan="3" style="width:540px"|Reputation Ranks | ||
|- | |- | ||
!scope="col" style="width:135px"| | !scope="col" style="width:135px"|Crucible!!scope="col" style="width:135px"|Glory!!scope="col" style="width:135px"|Gambit!!scope="col" style="width:135px"|Rank!!scope="col" style="width:135px"|Total Points!!scope="col" style="width:135px"|Points To Next Rank!!scope="col" style="width:135px"|Percentage of Max Rank | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Guardian_III.png|75px]]<br/>Guardian | |colspan="3" rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Guardian_III.png|75px]][[File:D2_Glory_Rank_Guardian_III.png|75px]][[File:D2_Gambit_Rank_Guardian_III.png|75px]]<br/>Guardian | ||
|Guardian I || 0 || 50 | |Guardian I || 0 || 50 || 0.05% | ||
|- | |- | ||
|Guardian II || 50 || 50 | |Guardian II || 50 || 50 || | ||
|- | |- | ||
|Guardian III || 100 || 150 | |Guardian III || 100 || 150 || | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Brave_III.png|75px]]<br/>Brave | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Brave_III.png|75px]]<br/>Brave | ||
|Brave I || 250 || 250 | |Brave I || 250 || 250 || | ||
|- | |- | ||
|Brave II || 500 || 450 | |Brave II || 500 || 450 || | ||
|- | |- | ||
|Brave III || 950 || 600 | |Brave III || 950 || 600 || | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Heroic_III.png|75px]]<br/>Heroic | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Heroic_III.png|75px]]<br/>Heroic | ||
|Heroic I || 1,550 || 375 | |Heroic I || 1,550 || 375 || | ||
|- | |- | ||
|Heroic II || 1,925 || 600 | |Heroic II || 1,925 || 600 || | ||
|- | |- | ||
|Heroic III || 2,525 || 825 | |Heroic III || 2,525 || 825 || | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Fabled_III.png|75px]]<br/>Fabled | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Fabled_III.png|75px]]<br/>Fabled | ||
|Fabled I || 3,350 || 525 | |Fabled I || 3,350 || 525 || | ||
|- | |- | ||
|Fabled II || 3,875 || 775 | |Fabled II || 3,875 || 775 || | ||
|- | |- | ||
|Fabled III || 4,650 || 1,050 | |Fabled III || 4,650 || 1,050 || | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Mythic_III.png|75px]] | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Mythic_III.png|75px]]||rowspan="3"|[[File:D2_Glory_Rank_Mythic_III.png|75px]]||rowspan="3"|[[File:D2_Gambit_Rank_Mythic_III.png|75px]] | ||
|Mythic I || 5,700 || 750 | |Mythic I || 5,700 || 750 || | ||
|- | |- | ||
|Mythic II || 6,450 || 1,075 | |Mythic II || 6,450 || 1,075 || | ||
|- | |- | ||
|Mythic III || 7,525 || 1,475 | |Mythic III || 7,525 || 1,475 || 75.25 % | ||
|- | |- | ||
|rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Legend.png|75px]]<br/>Legend | |rowspan="3"|[[File:D2_Crucible_Rank_Legend.png|75px]]<br/>Legend | ||
|Legend || 9,000 || 1,000 | |Legend || 9,000 || 1,000 || 90.00% | ||
|- | |||
|Legend (Max Rank) || 10,000 || N/A || 100.00% | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> |
edits